Aşılamada 'kırmızı' kategorideki Şanlıurfa'da aşı odaları boş kaldı

 

Şanlıurfa, corona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan aşılamada 81 ilden kırmızı renkte kalan tek il oldu. Corona virüs vakalarının arttığı ve yoğun bakım servislerinde doluluk oranınında da yükseldiği kentte, birçok hastanede ve sağlık merkezinde aşılama odaları boş kaldı.

Türkiye'nin, genç nüfusu yüksek illerinden Şanlıurfa, Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı verilerde aşılamada 'çok yüksek riskli' kategorisinde 'kırmızı' renkte kalan tek il oldu.

Şanlıurfa'da, aşılama oranının artırılması için çalışmalar sürdürülürken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ise liselerde velilerin izinleri doğrultusunda aşılama çalışması yapılıyor.

19 hastanede 123 aşı odası ile 155 mobil ekiple aşılama çalışmasının yürütüldüğü Şanlıurfa’da vatandaşların aşı olması için sağlık ekipleri yoğun çaba sarf ediyor.

''ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA TEKRAR ATAK İHTİMALİ VAR''

Kent genelinde aşılama oranın artırılması için İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, tüm kamu personelinin, sivil toplum kuruluşlarının ve sağlık çalışanlarının yoğun çalışma yürüttüğünü söyledi.

Aşılama oranında Şanlıurfa'nın sıkıntılı bir noktada olduğunu belirten Gülüm, şöyle konuştu:

"Aşılama artırılmazsa kasım ve aralık aylarında önceki deneyimlerimize göre tekrar bir atak ihtimali var. Şanlıurfa, Türkiye'nin genç nüfusuna sahip illerin başında geliyor. Bizi zorlayan oranlar da burada.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün desteğiyle bu oranı oluşturan lise öğrencilerimize sınıf sınıf eğitimler vermeye başladık. Verilen eğitimin ardından velilerden alınan izinle gençlerimizi aşılamaya başladık.''

Öte yandan daha önce aşı yoğunluğunun yaşandığı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bulunan Covid-19 Aşılama Birimi'nde halkın aşı olmaması nedeniyle odalar ve koridorlar boş kaldı.

james_olesenn Hmm, This poster looks cool
2 days ago
Remove Reply Translate
rashida_jones Really cool Which filter are you using?
3 days ago
Remove Reply Translate
simona_rnasi @macky_lones @rashida_jones Thanks
3 days ago
Remove Reply Translate
olan_sams Loving your work and profile!
3 days ago
Remove Reply Translate
14 gündür kayıp olan Kübra'nın annesi: Kızımı biri alıkoymuş olabilir
NTV
Evinde piton besledi, para cezası aldı
NTV
Sağlık Bakanlığı 40 bin sağlık personeli alımı başvurusu ne zaman?
NTV
'Çingene' ve 'Meks' gruplarına operasyon; şüpheliler adliyeye sevk edildi
CNN Türk

Aynı Kategorideki İçerikler